Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Artykuł aktualny na dzień 02-03-2024
Artykuł aktualny na dzień 02-03-2024
Data publikacji: 2023-02-20

Czy podatnik otrzymujący kupon rabatowy osiąga przychód opodatkowany PIT – wyrok NSA

Otrzymanie w konkursie promocyjnym nagrody mającej postać kuponu rabatowego lub kodu wymiennego na produkt nie oznacza, że po stronie otrzymującego taką nagrodę powstaje przychód podlegający opodatkowaniu PIT – wyrok NSA z 4 października 2022 r., sygn. akt II FSK 298/20.

Stan faktyczny

Spółka prowadzi platformę internetową w postaci aplikacji do ściągnięcia na telefon komórkowy. Platforma ta zbiera informacje na temat zniżek, promocji i nowości zakupowych w centrach handlowych, sklepach internetowych i stacjonarnych oraz w restauracjach, a także sugeruje, co kupić na prezent, czy też informuje o nadchodzących wydarzeniach w galeriach handlowych. 

W celu promocji platformy spółka organizuje konkursy, które polegają na tym, że uczestnik (osoba fizyczna) ma do wykonania zadanie konkursowe, po wykonaniu którego otrzymuje nagrodę. Co do zasady uczestnicy nie rywalizują między sobą, tylko mają do wykonania zadanie, aby otrzymać nagrodę. Przykładowo zadanie konkursowe może polegać na zamieszczeniu przez uczestnika konkursu odpowiedzi na pytanie, na jaki film chciałby pójść do kina. Jury ocenia najbardziej kreatywne odpowiedzi i przyznaje nagrody w liczbie z góry zdefiniowanej. Nagrody mają postać:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00