Firmy w dobie pandemii
Najlepsze globalne praktyki Top Employers Koronawirus, który rozprzestrzenił się na całym świecie, i siejąc panikę, wdarł się do firm, wymusił na zarządach szybkie reagowanie na nowe okoliczności. Wiele organizacji certyfikowanych jako Top Employer już na wczesnym etapie rozpoczęło kampanię komunikacyjną oraz wdrożyło konkretne praktyki mające na celu ochronę zdrowia i życia swoich pracowników.

Jako pierwsze z COVID-19 zderzyły się Chiny, które dokładnie 31 grudnia 2019 r. poinformowały Światową Organizację Zdrowia (WHO) o zagrożeniu nowym wirusem. Wiele organizacji rozpoczęło prowadzenie intensywnych kampanii komunikacyjnych, aby na bieżąco informować pracowników zarówno o sposobach zabezpieczenia się przed koronawirusem, jak i o nowej organizacji pracy. Jedna z wiodących firm farmaceutycznych, wykorzystując pocztę elektroniczną i aplikację WeChat (największa w Chinach aplikacja do przesyłania wiadomości), już na wczesnym etapie epidemii ogłosiła politykę dotyczącą przedłużenia wakacji (Chiński Nowy Rok) i zasad dotyczących pracy


