Personel i Zarządzanie 6/2006 z 01.06.2006, str. 87
Data publikacji: 25.05.2006
W jakich sytuacjach pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia?
Pracownik złożył oświadczenie, iż rozwiązuje z nami umowę o pracę, a jako powód podał „ciężkie naruszenie obowiązków przez pracodawcę, polegające na niewypłacaniu od ponad trzech miesięcy premii uznaniowej”. Czy jest to uzasadniona przyczyna rozwiązania przez pracownika umowy o pracę, w dodatku bez zachowania okresu wypowiedzenia? Czy w sytuacji, kiedy przyczyna rozwiązania jest nieuzasadniona, zobowiązany jestem do wypłaty odszkodowania za okres wypowiedzenia?



